PANAROMANIN İKİZ KULELERİ TAMAMLANDI

Maliye eski Bakanı Lütfullah Kayaların aile şirketi ADORE mobilya ile Yozgatlı işadamı Hüseyin Coşkun’un aile şirketi COŞKUNLAR
Maliye eski Bakanı Lütfullah Kayaların aile şirketi ADORE mobilya ile Yozgatlı işadamı Hüseyin Coşkun’un aile şirketi COŞKUNLAR turizm ve inşaat şirketinin ortaklaşa olarak eski Tekel Bira fabrikası sahasında yapımını planladığı PANAROMA toplu konutlarının 17’şer katlı iki blok’unun kaba inşaatı tamamlandı. Coşkunlar ve Kayalar grubu ortaklığı tarafından satın alınan Tekel Bira fabrikasının 170 bin metrakeralik arsası üzerinde 832 lüks konutun,modern bir alışveriş merkezinin, 5 yıldızlı bir otelin ve lüx villaların inşa edileceği Yozgattaki tüm zamanların en büyük konut yatırımı olarak bilinen PANAROMA projesi, 5 yıl içerisinde bütünüyle yaklaşık 150 milyon liralık harcama ile bitirilecek.

İÇ DEKORASYONU ADORE’DEN

Eski Bira fabrikası sahasında daha fazla toplu konut yapmak için proje öncesinde Yozgat belediyesinden de 17 kat inşaat yapma iznini almayı başaran ve 2 blokta 136 dairenin kaba inşaatını 1,5 yıl gibi kısa bir sürede tamamlayan Adore-Coşkunlar grubunun yaptırdığı dairelerin satışına devam ediliyor. Yozgat Cumhuriyet tarihinde inşaat sektöründe inşa edilen en yüksek binalar olması nedeniyle “Yozgat’ın ikiz kuleleri”diye adlandırılan PANORAMA toplu konut projesinde yer alan daireler, metrekare ölçüsüne göre 140 ila 180 bin lira arasında satılıyor. Dairelerin mobilya dekarasyonları Lütfullah Kayalar’ın aile şirketine ait bulunan ve bugünlerde büyük televizyon kanallarında “Avrupanın yıldızı-Adore “diye reklamları yapılan Türkiyenin en büyük mobilya fabrikalarından Ankara Gölbaşındaki ADORE mobilya tarafından dizayn ediliyor.

BEKLENEN HASILAT 20 MİLYON LİRA

Edinilen bilgilere göre, ”Şehrin simgesi olmaya aday dev proje”sloganı ile reklam kampanyaları sürdürülen ve inşaat kalitesi bakımından Yozgatta inşa edilen kaliteli konutlar arasında bulunan PANAROMA evlerinin hem lüx, hem de Yozgat piyasası koşullarına göre pahalı olması nedeniyle 136 dairesinden bugüne kadar ancak 39’u satılabildildi. Adore – Coşkunlar gurubunun geriye kalan 97 dairenin bir an önce satışını sağlamak için yeni bir kampanya başlatacağı ve 136 dairenin satışından yaklaşık toplam 20 milyon lira beklediği bildiriliyor.

ARSASI 3 MİLYONA MALEDİLMİŞTİ

Bundan 2 yıl önce Tekel Bira fabrikası tesislerini ve 170 bin metrekarelik arsasını ihalesiz 5,5 milyon dolara satın alan ve ardından da fabrikanın makına ile enkaz malzemelerini 3,5 milyon dolara satarak Yozgat’ın kent içindeki en geniş toplu konut alanının 170 bin metrekaresini 2 milyon dolara ( yaklaşık 3 milyon ) liraya maleden Adore ve Coşkunlar gurubu, 2011 inşaat sezonunda PANORAMA‘nın diğer blokları ile Alışveriş merkezini, 2012 inşaat sezonunda da elmalık bölgesindeki çamlar arasında lüks villaların inşaatına başlamayı planladı.
Tamamı 150 milyon liraya gerçekleştirilecek Yozgat il hudutları içerisinde en büyük toplu konut projesi olan PANAROMA evleri, alışveriş merkezi , 5 yıldızlı oteli ve villaları, Kayalar’ın aile şirketi Adore ile Hüseyin Çoşkunun, Coşkunlar turizm ve inşaat şirketlerinin özkaynaklarıyla 5 yılda tamamlanacak. Projede yer alan 832 lüks konut ile yaklaşık 150 villa inşaatları periyodik olarak tamamlandıkca satışa sunulacak.. Proje kapsamında bulunan Alışveriş merkezi,5 yıldızlı otel ile villların Yozgatta bugüne kadar yapılanlardan daha modern ve daha kaliteli olacağı ifade ediliyor.
Türkiyenin en varlıklı işadamlarından olan Maliye eski bakanı Lütfullah Kayalar ile işadamı Hüseyin Coşkun’un aile şirketlerinin Yozgatta tüm zamanların en büyük toplu konut projesini hayata geçirip 1,5 yılda 136 konutu tamamlama aşamasına getirmesi kentte takdirle karşılanırken Adore ve Coşkunlar gurubunun Yozgatta ortaklaşa olarak özellikle istihdama yönelik yeni yatırımlar yapması bekleniyor.

Yozgat Kültür ve Dayanışma Derneği Resmi Internet sitesi İstanbul yozgat,yozgatlilar,bozok,yozgatplatformu,yozgatspor,yozgathaber,yozgatınsesi,çamlık,sürmeli,www.yozgat.org.tr,www.yozgatlilar.org sitesinden 20.06.2018 tarihinde yazdırılmıştır.